Marilyn Monroe´nun elbisesi 4,8 milyon dolara satıldı

0
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

marilyn-monroenun-elbisesi-4-8milyon-dolarAmerikalı efsane film yıldızı Marilyn Monroe´nun, 1962 yılında dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy´nin 45. doğum gününde “İyi ki doğdun bay başkan” şarkısını söylerken giydiği elbise, Los Angeles´taki bir açık artırmada 4,8 milyon dolara satıldı.

Jean Louis tarafından tasarlanan 2 bin 500 kristal taşlı, dar ve narin ipek elbise bir müze zinciri tarafından satın alındı. Açık artırma 3 milyon dolarlık bir açılış fiyatı ile başlamıştı.

Marilyn Monroe, özel etkinlik öncesi Jean Louis’den, göz kamaştırıcı, tarihi ve sadece kendisinin giyebileceği bir elbise yapmasını istemişti. Bu, Monroe’nun halk önünde sahneye çıktığı son etkiliklerden biri olmuştu.

Monroe, vücudunu saran ve ten rengi ile de uyumlu olan elbiseyi giydikten üç ay sonra, 5 Ağustos 196 yılında 36 yaşında evinde ölü bulunmuştu.

Sanatçının aşırı dozda sakinleştirici alarak intihar ettiği açıklanmıştı. Ancak Monroe’nun ölümünün ardındaki sır perdesi bugüne kadar tam olarak aralanmış değil.(bbc)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share.

About Author

Leave A Reply

%d blogcu bunu beğendi: